חיפוש

אחזקת אתר האינטרנט – מי מתחזק את האתר ומי מעדכן בו מאמרים

בניתם לאחרונה אתר חדש? מזל טוב! עברתם את השלב הראשון ויש האומרים הקשה ביותר. עם זאת, המסע לא נגמר כאן.

בכדי להפוך את האתר שלכם לאתר מוביל, מעודכן ומרשים עליכם לבצע תחזוקה שוטפת של האתר.

על כן, נשאלת השאלה מי מתחזק את האתר ומי מעדכן בו מאמרים – האם אתם אחראים על כך, חברת האחסון, חברת בניית האתרים או אולי חברת הקידום.

 

אחזקת אתר אינטרנט – חלוקת תפקידים

חברת בניית אתרים

חברת בניית האתרים אחראית לבנות את האתר שלכם ולספק לכם אתר יציב, פועל וללא באגים. בדרך כלל, חברות בניית אתרים מעניקות תמיכה גם לאחזקת אתר האינטרנט. במיוחד במקרים של בניית אתר יוקרתי, תוכלו לקבל במסגרת הבנייה גם תחזוקה שוטפת כלשהי. חשוב כמובן לוודא זאת מול החברה.

יש לציין, כי לאחר שלב הבנייה, חברות בניית אתרים אינן אחראיות לעדכן מאמרים, תוספים ותמונות באתר שלכם. במידה ותרצו בשירות שכזה יש לתאם עם החברה מראש או עם סיום תהליך הבנייה.

חברת אחסון אתרים

חברת אחסון אתרים אחראית לשמור על האתר שלכם באוויר, לשמור על המידע שלכם ולהעניק גיבוי לאתר במידת הצורך. ישנן מספר חברות אחסון, אשר מבצעות עידכונים אוטומטים לאתר, לתבניות ולתוספים. חברת אחסון האתרים איננה אחראית לעדכן את המאמרים באתר.

חברת קידום אתרים

חברת קידום אתרים אחראית על שלל פעילויות, משימות ויעדים באתר ובניהם גם תחזוק האתר ועידכון המאמרים שבו.

כלומר, במידה ובחרתם להעזרת בחברת קידום אתרים, אתם תוכלו להיות רגועים כי האתר נשאר מעודכן, וכי מתווספים אליו מאמרים מדי חודש.

עם זאת, תהליך התחזוק והעדכון משתנים בין חברות קידום האתרים השונות ועל כן עליכם לבדוק מול חברת הקידום שלכם, כיצד מתבצע התהליך אצלה.

תהליך התחזוק והעדכון יתבצע לפי ההסכם שסגרתם בניכם.

 

בעלי האתר – על מה אתם אחראים

חשוב לציין עובדה חשובה – האתר הוא הנכס הפרטי שלכם. כפי שראינו לכל חברה ישנם תפקידים שונים בכח וכל חברה יכולה לתת לכם המלצות ושירותים שונים, אך מתפקידכם לוודא כי אכן האתר מתוחזק בצורה נכונה.

מנסיוננו, ישנם לקוחות שמעורבים יותר בתהליך האחזקה וישנם לקוחות שפחות מעורבים. עליכם למצוא את האיזון שמתאים לכם.  אילו סוגי הלקוחות שאנו פוגשים:

  • לקוחות שרוצים להיות פעילים בתהליך התחזוקה – לקחת על עצמם את תהליך הכתיבה, העדכון וכן במידת האפשר גם התחזוק.
  • לקוחות שלא רוצים להיות מעורבים כלל בנעשה ורק מעוניינים לקבל דו"ח תקופתי על ההתקדמות.
  • לקוחות שמעוניינים שחברת בניית אתרים או קידום האתרים תעשה את העבודה, אך מעוניינים לעבור על הנעשה ולעשות תיקונים מסוימים במידת הצורך.

לסיכום, ישנם מספר גורמים שאחראים על תחזוק האתר, כשבסופו של דבר בעל האתר הוא האחראי לפקח ולוודא שהכל מתנהל קשורה.

באותו נושא
מדריך קידום אתרים ב2019

בשנת 2019 קידום אתרים בגוגל וברשת הופך למשימה מסובכת יותר ויותר, ככל שהזמן עובר גוגל משכללת את מנוע החיפוש שלה ולומדת לזהות טריקים שמבצעות חברות

קרא עוד »
כיצד לקדם אתר אמן חושים

אחת התוצאות היותר בולטות של חדירת רשת האינטרנט לבית של כל אחד, היא האפשרות שניתנה לכל בעל מקצוע, להגיע למספר גדול של לקוחות פוטנציאליים בתוך

קרא עוד »
טיפים לשיווק בדיגיטל

האינטרנט הוא חלק בלתי נפרד מהחיים של כולנו ולרבים מאיתנו קשה לדמיין את החיים בלעדיו. באופן דומה, עם עליית האינטרנט והחדירה העמוקה של הרשתות החברתיות

קרא עוד »
קידום אורגני לאתר תכשיטים

אם יש לכם אתר תכשיטים שברצונכם לקדם בגוגל ולעשות זאת בהצלחה, אז יש מספר דגשים שיהיה כדאי לכם לשים אליהם לב, שכן אנו בטוחים שזה

קרא עוד »