חיפוש

האם פרסום ביוטיוב נחשב כשיווק באינטרנט

אנחנו פוגשים היום עוד ועוד דרכים שמאפשרות לנו, בתור בעלי עסקים, לפרסם ולקדם את העסק שלנו: פרסום בפייסבוק הוא דרך פרסום ידועה ומוכרת, כמו גם פרסום באינסטגרם, קידום בגוגל בצורה אורגנית או

ממומנת גם היא דרך פרסומים וקידומית טובה ועוד.

מבין כל הדרכים האלו, אפשר להבחין גם במקומות נוספים שמאפשרים לנו לעשות שיווק באינטרנט בצורה מצוינת, שלא בטוח שאנחנו לוקחים אותם בחשבון.

אז רגע לפני שאתם יוצאים לדרך שיווקית חדשה, יצאנו לבדוק האם פרסום ביוטיוב נחשב כשיווק באינטרנט, ויכול מאוד להיות שהתוצאות יפתיעו גם אתכם.

 

שיווק באינטרנט דרך יוטיוב – זה באמת אפשרי?

אז עוד לפני שנרד לעומק העניין הזה, נוכל לספר לכם כבר עכשיו שאתר יוטיוב הוא אחד האתרים שבהם הגולשים הכי אוהבים לגלוש. באתר של יוטיוב מרוכזים כל השירים הכי עדכניים, הקליפים הכי מדוברים והמידע שכל אחד ואחת מאיתנו מחפשים, ולכן כמעט ולא יעבור יום מבלי שכולנו ניכנס לאתר או לאפליקציה של יוטיוב. מתוך העובדה הזו, החבר'ה של יוטיוב הבינו שהם יכולים גם להציע את עצמם בתור פלטפורמה נהדרת לשיווק באינטרנט, אז לשאלתכם האם זה אפשרי או בלתי אפשרי לפרסם ביוטיוב בתור שיווק באינטרנט – התשובה היא בהחלט כן!

 

איך זה קורה בפועל?

יוטיוב היא חלק מהרשת הגדולה שחברת גוגל מפעילה, ועל כן העיקרון של שיווק באינטרנט באמצעותה עובד בדיוק על פי אותו עיקרון הפרסום של מנוע החיפוש של גוגל. באתר של יוטיוב ניתן לפרסם בכמה וכמה דרכים: פרסום אורגני, פרסום ממומן ומודעות שקופצות לפני שהסרטונים מתחילים.

הפרסום האורגני של יוטיוב, המוכר לנו מהקידום בגוגל בתור SEO, מתבסס על פי עיקרון השבחת התוכן של הסרטון. בסופו של דבר, הסרטון עומד בפני עצמו, אבל הוא יכול להשתפר על ידי כמה וכמה דרכים:

  1. הסרטון עצמו: שיפור האיכות של הסרטון על ידי עריכה.
  2. המעטפת של הסרטון: התאמת הכותרת, התיאורים, ההאש טגים, ההתאמה לפלייליסט מסוים, התגובות על הסרטון ועוד.

 

שיווק באינטרנט על ידי פרסום ביוטיוב עם השקעה של כספים

דרך נוספת לשיווק באינטרנט על ידי פרסום ביוטיוב היא על ידי השקעת סכומי כסף מסוימים. על ידי השקעת הכספים, תוכלו לשלב סרטונים מקודמים בצורה ממומנת, כך שיוטיוב תציג את הסרטון שלכם בהמלצות הצפייה לגולש, ובמידה והוא ילחץ עליו – תצטרכו לשלם לגוגל עבור זה. שיטה זו מוכרת לנו מהקידום בגוגל תחת השם PPC.

דרך שלישית לבצע שיווק באינטרנט דרך יוטיוב היא על ידי שיבוץ של מודעה לפני סרטונים. מודעות אלו יבואו גם הן בצורת סרטון קצר, שיציג את העסק בצורה מתומצתת, לרוב בין 5 שניות ל-30 שניות. פרסומת זו כוללת קישור ישיר לאתר האינטרנט של המפרסם, כך שהגולש יכול בלחיצת כפתור להגיע אל המפרסם ולהפוך ללקוח שלו.

 

אפליקציה

באותו נושא
שיווק דיגיטלי
איך בונים מעטפת שיווק דיגיטלית?

בעידן הדיגיטלי של היום, עסקים צריכים לרתום את הכוח של פלטפורמות מקוונות כדי להגיע לקהל היעד שלהם בצורה יעילה. מעטפת שיווק דיגיטלית מובנית ואסטרטגית היא

קרא עוד »
מכשיר דיגיטלי
מה הוא שיווק B2B מתי נשתמש בו?

בתקופה האחרונה אנו עדים לעלייה משמעותית במספר הפניות בנושא שיווק B2B שמגיעות אל המערכת שלנו. שכן, רבים יודעים כי מדובר בשיווק שנחשב לקשה יותר מאחרים,

קרא עוד »