חיפוש

רנקבריין: מהו, כולל מספר דוגמאות

אם אתם בתחום בניית אתרים או בתחום קידום אתרים אתם פשוט חייבים להכיר את רנקבריין. לרנקבריין יש השפעה אדירה על האתר שלכם – בין אם אתם בונים אותו, הבעלים שלו או מנסים לקדם אותו.

למה רנקבריין חשוב ומה זה בכלל רנקבריין כל זאת ועוד במדריך הבא שלפניכם

 

מה זה רנקבריין?

רנקבריין הינו אלגוריתם מפותח מאוד של גוגל. אלגוריתם זה מסייע לגוגל להבין את הכוונה האמיתית של המשתמש ובהתאמה להציג את תוצאות החיפוש הרלוונטיות.

מדובר באלגוריתם אשר מבוסס על Machine Learning כלומר, מכונה אשר לומדת את החיפושים, ההתנהגות, הנתונים והמאפיינים של שאלות החיפוש ויודעת לנתח בצורה יעילה מאוד את המצב.

איך רנקבריין משפיע על תוצאות החיפוש – דוגמאות

רנקבריין משפיע ללא היכר על תוצאות החיפוש. להלן מספר דוגמאות.

נניח ואדם מחפש "רובין הוד" בגוגל. נשאלת השאלה מה הוא מחפש? האם הוא מחפש את הסרט הקלאסי שכבש את העולם בשנות ה 90 או שמא הוא מחפש את הסרט העכשווי. ואולי, הוא מחפש את הכתבה על דונלנד טראפ בה הוא קיבל את הכינוי הציני רובין הוד.

עם כך, כיצד גוגל יודעים להחליט למה אותו גולש התכוון? בעזרת רנקבריין. האלגוריתם יידע להציג לגולש את התשובות עם הסיכוי הכי גבוה להצלחה.

נניח ואדם מחפש "גמר כדורגל" בגוגל. נשאלת השאלה מה הוא מחפש? האם הוא מחפש את גמר הכדורגל של ליגת האלופות, של גמר ליגת הטוטו או אולי הוא בכלל התכוון לגמר של ליגת הנוער.

עם כך כיצד גוגל יודע להחליט איזה גמר להציג לאותו גולש? בעזרת רנקבריין.

 

נתונים שמשפיעים על רנקברין

האלגוריתם מתבסס על שפע נתונים וסטטיסטיקות. להלן מספר דוגמאות:

  • מיקום – מיקום הגולש משפיע על התשוב שכן לכל עיר. מדינה ויבשת יש את האירועים והתרבות שלה. במידה וחיפשתי גמר כדורגל בעודי באנגליה, כנראה שאני מתכוון לגמר כדורגל אנגלי ולא גמר הכדורגל הישראלי.
  • בחירות משתמשים – במידה ומשתמשים רבים בחרו בכתבה על דונלד טראפ כאשר הם חיפשו רובין הוד, כנראה שישנה פרשה פוליטית חמה שעל האלגוריתם להקפיץ
  • לוחות זמנים – חגים, מועדים ואירועים היסטוריים משפיעים על החיפושים שלנו, ובכך גוגל ורנקבריין יודעים לעשות את ההתאמות הרלוונטיות

איך זה משפיע עלינו?

בעת בניית אתר או קידום אתר עלינו לקחת את האלגוריתם החכם הזה. האלגוריתם אשר מחפש לתת את התשובות הטובות ביותר בין היתר יסקור את האתר שלכם ויבדוק מה אתם מציגים. על כן, חשוב להקפיד שהתוכן שאתם משתפים, הקוד שאתם בונים וכלל האסטרטגיה שלכם תתאים לרנקבריין במידה זו או אחרת.

בין אם אתם חברה לנעליים, חברה לאירועים ממשלתיים או מאמן כושר עצמאי, רנקבריין יבדוק את האתר שלכם! היו מוכנים ונצלו זאת לטובתכם.

באותו נושא
בניית אתר אינטרנט מצליח
5  טיפים לבניית אתר מוצלח

בעידן הדיגיטלי של היום, אתר אינטרנט מעוצב ופונקציונלי הוא חיוני עבור עסקים ואנשים פרטיים כאחד. אתר אינטרנט מצליח יכול לשפר את נראות המותג, למשוך לקוחות

קרא עוד »
שיווק דיגיטלי
איך בונים מעטפת שיווק דיגיטלית?

בעידן הדיגיטלי של היום, עסקים צריכים לרתום את הכוח של פלטפורמות מקוונות כדי להגיע לקהל היעד שלהם בצורה יעילה. מעטפת שיווק דיגיטלית מובנית ואסטרטגית היא

קרא עוד »