4 קשיים שעלולים להיות לכם במעבר דירה

מעבר דירה הוא חלק, פעמים רבות, מפרק חדש שנפתח בחיים. כשמדובר במעבר לעיר אחרת או אפילו שדרוג ומעבר לבית גדול או אחד במיקום טוב יותר, המעבר מרגש ומעלה בנו רגשות רבים. עם זאת, במעבר הדירה בפועל כרוכים קשיים לא מעטים. במאמר הבא נציג 4 קשיים בהם אתם עלולים להיתקל במעבר הדירה הבא.

 

4 קשיים שעלולים להיתקל בהם במעבר דירה

ישנם מספר קשיים שעלולים לצוץ לפני, במהלך או בעקבות מעבר דירה. ריכזנו עבורכם 4 קשיים שעלולים להיות במעבר הדירה וכמה פתרונות מומלצים:

 

עוד לפני המעבר עצמו – קושי לרתום את הילדים

מעבר דירה הוא פרק חדש ומרגש בחיינו, אך עלול להיות לא פשוט כלל לילדים בגילאים שונים. במיוחד כשמדובר במעבר לעיר אחרת, הפחד מההסתגלות והאנשים החדשים בחייהם לעתים מכריע את הילדים, וגורם לחוסר שיתוף פעולה מצדם עוד משלב האריזות.

מה כדאי לעשות?

נסו לערב את הילדים משלב מוקדם בשיקולים (בהתאם לגילם), ולא להפיל עליהם את ההחלטה. חקרו יחד את מיקום המגורים החדש, את בתי הספר והאזור. קבלו את החששות שלהם והבהירו להם שגם אתם חוששים.

 

חוסר החלטיות בנוגע לאריזת החפצים

לפני זמן אריזת החפצים, רצוי שכל בני הבית יסננו את החפצים שלהם. מעבר דירה הוא הזדמנות טובה לזרוק, לתרום או אף למכור הלאה חפצים שאין לנו שימוש בהם יותר. עם זאת, לעתים קיים קושי בסינון ומיפוי החפצים, כך שלקראת מעבר הדירה רוצים לארוז ולהעביר את כולם.

מה כדאי לעשות?

בין אם מדובר בקושי שקיים אצל הילדים ובין אם אצל אחד ההורים, הדרך הטובה ביותר להתמודד עם חוסר ההחלטיות היא לפרוס את כלל החפצים ולמנות את השימושים בהם. בדרך זו, לרוב, תגלו כי בחפצים רבים לא השתמשתם זמן רב והם תופסים מקום מיותר בביתכם.

 

חפצים גדולים שלא עוברים במדרגות/ מעלית

לתכנן תוכניות זה נחמד, אך בעת מעבר דירה (ובחיים, בכלל) עלינו להיות דינמיים ולדעת שלעתים הדברים ילכו בצורה קצת אחרת. רהיט גדול שתכננו להוריד במדרגות מתגלה כגדול מדי, ולא ניתן להוריד אותו בצורה הרגילה.

מה כדאי לעשות?

טרם יום ההובלה, כדאי לקיים שיחת תיאום ציפיות עם חברת ההובלות. אם יש בביתכם חפצים שאתם לא בטוחים אם ניתן להוריד במדרגות, אמרו זאת למובילים. הם ידאגו להגיע ולבדוק ובמידת הצורך להביא את הכלים המתאימים.

 

בלאגן במהלך הפריקה

יום (או ימי) הפריקה הוא יום מבולגן. הבלאגן האמיתי עלול לצוץ בעת הפריקה שאתם עושים בעצמכם – חפצים שלא מוצאים, ארגזים לא במקום ובכלל – היסטריה.

מה כדאי לעשות?

אחרי שנשמתם עמוק, צרו לכם את הסדר הפנימי. קחו כמה ימים לצורך הפריקה, ונסו לתעדף בעצמכם את סדר הארגזים והרהיטים היוצאים.

עגלת מעבר דירה

באותו נושא
איך בוחרים ספק אינטרנט
איך בוחרים ספק אינטרנט?

אומרים שיש שני סוגים של אנשים בעולם. אלה שיודעים איך לבחור את ספק האינטרנט ואחרים שעדיין לא גילו את הנוסחה הנכונה לבחירה הטובה ביותר. המדריך

קרא עוד »
פּוֹקֶר
כמה עולה כניסה לטורניר פוקר מוכר?

טורנירי פוקר צברו פופולריות עצומה בשנים האחרונות, ומושכים אליהם שחקנים מקצועיים וחובבים כאחד. הפיתוי של בדיקת כישוריו, התחרות מול אחרים והפוטנציאל לזכיות משמעותיות הופכים את

קרא עוד »
הימורים מקוונים
הכל על הימורים אונליין

הימורים מקוונים צברו פופולריות משמעותית בשנים האחרונות, וחוללו מהפכה בדרך שבה אנשים עוסקים במשחקי מזל ומיומנות. עם עליית הטכנולוגיה המתקדמת וקישוריות האינטרנט, פלטפורמות הימורים מקוונות

קרא עוד »
כל מה שחשוב שתדעו אודות היבוב
כל מה שחשוב שתדעו אודות היבוב

היבוב היא חברת ישראלית של ניהול משאבי אנוש (HR) מהבולטות בעולם המציעה פתרונות חדשניים לייעול תהליכי משאבי אנוש ולשיפור חוויות העובדים. עם התמקדות בטכנולוגיה ואוטומציה,

קרא עוד »